Podzimní Hobby České Budějovice

Každoročně Okresní organizace Českého svazu včelařů připravuje účast na výstavě HOBBY, v obou termínech, jarním i podzimním. Včelařský stánek nemá komerční charakter. Pro každý den výstavy je zajištěna účast zkušených včelařů, kteří jsou ochotni podávat zájemcům odborné i běžné informace. Snahou včelařů je prezentovat široké veřejnosti jihočeské včelařství a propagovat kvalitní včelí produkty.

Podzimní Hobby 2011

Vážení přátelé včelaři.

Výstava Hobby-podzim 2011 proběhla v duchu propagace chovu včel, medu a ostatních vč. výrobků. Dokonce i počasí celkem přálo, přestože v noci mrazík potáhl celou krajinu jinovatkou.

Je pravda, že včelařská expozice byla umístněna v dosti zastrčeném zákoutí pavilonu H. V tomto pavilonu bylo možné shlédnout nabídku:

  • př.Plevy – Kosmetika se včelími produkty.
  • Nerez. medomety Maďarské firmy za přijatelné ceny.
  • Včelařské potřeby od společnosti nástavkových včelařů.
  • Ochutnávky a prodej medoviny, medových vín od různých výrobců.

Kdo neměl zájem nic kupovat, měl možnost navštívit pav.B1 – (sousedící vedle pav.H), kde probíhalo každý den povídaní s ,,Receptářem“ opět o včelách, medu, použití medu v kuchyni. Mnoho přednášek seznámilo i ostatní veřejnost se životem včel a vše co s chovem souvisí. Zde se konala i soutěž ,,Receptáře“ s Přemkem Podlahou o ceny – jednoduché otázky pro včelaře.

Neméně poutavá a velice zajímavá přednáška MUDr. Jiřího Brožka proběhla v pav.Z. Jen škoda, že návštěvnost byla malá, přestože přednášky proběhly v dopoledním i odpoledním čase. Určitě by si každý včelař víc vážil, včeliček, produktů a jejich léčebných účinků po vyslechnutí této přednášky.

Nabídku vstupenek za poloviční cenu pro včelaře a jejich přátelé mnoho z vás nevyužilo, Věčná škoda!!! Každý z nás si mohl vybrat z široké nabídky, jen se trochu víc zajímat a občas navštívit naše webové stránky a předávat informace těm, kteří přístup na web nemají.

osvětový referent OO ČSV Č.Budějovice; př.Ottová Dana

Země živitelka 2010

Na výstavišti v Českých Budějovicích byl ve čtvrtek 26. srpna 2010 za přítomnosti mnoha hostů (včetně prezidenta republiky) zahájen 37. ročník mezinárodní zemědělské výstavy Země živitelka.
Včelařská expozice byla tradičně v pavilonu J. Jako každoročně ji připravil OV ČSV České Budějovice. Organizátoři připravili návštěvníkům plakáty s různými osvětovými materiály ze života včel. Vedle ukázkového skleněného úlu se živými včelami zaujal i vyřezaný úl svatý Ambrož. Do expozice včelařů zavítala celá řada významných hostů. Mezi nimi byl například předseda ÚV ČSV Mgr. Luděk Sojka.